Tilbage til Foreninger

Ilskov Friluftsbad og Legeplads

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vi ligger lige midt i det hele…
Ilskov Friluftsbad er 15 km fra Herning, 15 km fra Ikast og kun 40 km fra Viborg, Holstebro og Silkeborg.

 

Lej Friluftsbadet uden for åbningstid.

Det er muligt at leje friluftsbadet udenfor åbningstid til fødselsdage, fester, firma event og meget mere.

Kun fantasien sætter grænser.

Du lejer friluftsbadet i 3 timer med livredder, kioskpersonale og rengøring efterfølgende.

Vi henstiller til at man køber is, slik og drikke i friluftsbadets kiosk, men det er ikke et krav.

Der kan grilles på vores grill og i er velkomne til at medbringe mad.

Det koster 1500 kr at leje friluftsbadet i 3 timer.

Sådan ser bestyrelsen ud 2018.  
 
 Esben Sangild
 Formand
 Esben er nyvalgt formand. Han har siddet i bestyrrelsen siden sommer 2016.
 Mobil: 61349971
 Mail: esben@ilskovbadet.dk
 Allan Rosgaard
 Bestyrelses medlem.
 Klar til at tage arbejdsopgaver omkring mekanik i kælderen.
 Mobil: 22415065
 Mail: allan@ilskovbadet.dk
Tina Lindbæk

Nyt medlem af bestyrelsen.

Står for vagtplanlægningen. Sidder også i Ilskov kultur og Idrætsliv

Telefon: 22552962

Mail: tina@ilskovbadet.dk
Heine Nielsen

Bestyrelsesmedlem

Står for uddannelse af livreddere.

Telefon: 20212210

Mail: heine@ilskovbadet.dk
Vinnie Jensen
Har de sidst 5 år været en del af bestyrelsen. Vinnie har stået for indkøb og været badets kasser.
Mobil: 27268236
Mail: vinnie@ilskovbadet.dk
Bettina Wellejus

Bestyrelsesmedlem

Står for events.

Telefon: 61391777

Mail: bettina@ilskovbadet.dk
Rikke Kristensen
Ansvarlig for PR og hjemmeside.

Tlf. 27143744
Mail: rikke@ilskovbadet.dk

Permanent link til denne artikel: http://ilskov.net/foreninger/ilskov-friluftsbad